Kaynak Teknolojisi


Ekibinizin doğru mekanik ve metalurjik özelliklere sahip kaynak üretme yeteneğine sahip olduğunu göstermek için bir PQR kesinlikle gerekmektedir.
Bir kaynak prosedürü, ASME Sec IX gibi uygun bir kaynak prosedür standardı şartlarına uygun olarak aşağıdaki gibi nitelendirilmelidir:

  1. Yukarıda belirtildiği gibi bir kaynak prosedürü belirtimi için, bir WPS üretilmesi gerekmektedir.
  2. Bir test parçası, şartnamenin şartlarına uygun olarak kaynak yapılmalıdır. Tamamlanan kaynağın ortak kurulumu, kaynağı ve görsel muayenesi için CTI Muayene ve Denetim AŞ Kuruluşu gibi onaylı bir kaynak denetçisi tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir. Test sırasında kaynak akımı, ön ısıtma vb. gibi detaylar kaydedilmelidir.
  3. Kaynak tamamlandıktan sonra test parçası, kaynak prosedür standardı tarafından tanımlanan ultrasonik, penetrant, radyografik muayene gibi testlere tabi tutulmalıdır. Bu çalışma, kalifiye personeller tarafından yapılmalıdır. CTI Muayene ve Denetim AŞ gibi onaylı Muayene Kuruluşları, testlere tanıklık etmeyi ve herhangi bir ek saha çalışmasını izlemeyi uygun görebilir.
  4. Test başarılı olduğu takdirde ekibiniz, CTI Muayene ve Denetim AŞ denetçisinin işaret ettiği ve onayladığı uygun belgeleri tamamlar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kabul Ediyorum