BLOG

blog

Ndt ve 1090 Hizmeti Nedir?
15-01-2024
Web Developer - Hüseyin Akyalçın

CTI Muayene ve Denetim A.Ş., TÜRKAK tarafından akredite edilmiş bir A tipi muayene kuruluşudur. NDT hizmetleri ayrıca ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, 1090, 3834 ve 15085 Kaynak Belgelendirme, Mesleki Yeterlilik Belgelendirme gibi hizmetler de vermektedir

Devamı
Boya ve Kaplama Uygulaması
18-09-2021
Web Developer - Hüseyin Akyalçın

Boya insanoğlu için önemli dir. Günlük rutin hayat olsun, iş sahası olsun veya askeri alanda; boya bizim için sadece güzel gözükmek için degil bazen tehlikelere karşı uyarıcı veya bulundugumuz ortamda gizlenmemize yarar.

Devamı
3. Taraf Gözetim ve Muayene Hizmetlerimiz
12-10-2023
Web Developer - Hüseyin Akyalçın

Dünya genelinde mühendislik projeleri ve inşaat endüstrisi giderek karmaşıklaşıyor. Bu projelerin başarılı bir şekilde tamamlanması, kalite, güvenlik ve sürdürülebilirlik açısından yüksek standartlar gerektiriyor.

Devamı
Tahribatsız Muayene (NDT) Genel Bakış
3-06-2020
Yük. Müh. - İnanç SALMAN

Tahribatsız Muayene (NDT) , malzeme özelliklerini, bileşenlerini veya tüm proses birimlerini değerlendirmek için kullanılan çeşitli malzemeye zarar vermeyen inceleme tekniklerinden oluşur. 

Devamı
Kaynak Nedir?
8-06-2020
Yük. Müh. - İnanç SALMAN

Kaynak, iki veya daha fazla parçanın ısı veya basınç veya her ikisi yoluyla birleştirildiği bir işlemdir. Genellikle metallerde ve termoplastiklerde kullanılır, ancak ahşapta da kullanılabilir.

Devamı
Ndt Firma
28-07-2021
Web Developer - Hüseyin Akyalçın

Ndt Firmaları gibi sadece tahribatsız muayene değil daha kapsamlı hizmet sunuyoruz.
Mühendislik, Bilim ve Teknoloji alanında hizmet vermekteyiz.

Devamı
Eddy-Current Muayenesi
07-03-2022
Web Developer - Hüseyin Akyalçın

Eddy-current testinde yalıtkan olmayan malzemedeki sorunları tespit etmek için elektromanyetik endüksiyon kullanır. Testte pek çok kısıtlama vardır.

Devamı
Tahribatsız Muayene ve NDT
10-10-2023
Web Developer - Hüseyin Akyalçın

CTI Inspection, tahribatsız muayene (NDT) hizmetleri sunmaktayız. Biz, endüstriyel tesislerde malzemelerin ve yapıların kalitesini ve güvenliğini değerlendirmek için çeşitli NDT yöntemleri kullanmaktayız. Bunlardan bazıları,

Devamı
EN ISO 3834 KAYNAKLI İMALAT UYGULAMALARI BELGELENDİRME SÜRECİ
9-03-2020
Yük. Müh. - İnanç SALMAN

Kaynaklı imalat, tek parça olarak imal edilmesi mümkün olmayan, ekstra maliyetler doğuran ya da uygulama olarak oldukça zor olan ürünleri üretebilmek için özel bir imalat yöntemidir.

Devamı
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kabul Ediyorum