Boya ve Kaplama Uygulamaları

İnsanoğlunun boya ve kaplama uygulamaları ile tanışıklığı mağara dönemlerindeki renkli ve kabartma duvar yazılarına kadar dayanmaktadır. Fakat geçen her saniye gelişen ve değişen dünyamızda, artık boyalar sadece renklendirme amacı ile kullanılmamaktadır.
Boyaların ve kaplamaların asıl amacı nesneleri uzun dönem korozyonun yıkıcı etkisinden korumadır. Korozyondan koruma özelliklerinin belirlenmesi ürünlerin ekonomikliğinin ve garanti sürelerinin belirlenmesi açısından son derece önemlidir.

Hava koşulları, sıcaklık farkları, rutubet, deniz kıyısı atmosferi, yüksek nem vb. gibi korozif etkilerin malzemeler ve ürünler üzerindeki etkisini belirleyebilmek için boya ve kaplama uygulama kontrolleri alanında ulusal ve uluslararası standart normlar oluşturulmuştur.


CTI Muayene ve Denetim A.Ş, standartlar çerçevesinde konusunda uzman ekibimizle boya/kaplama öncesi, boya/kaplama sırası ve sonrasında gerekli kontrol ve testlerin uygulanmasını, uygulanan test sonuçlarının değerlendirilmesi alanında hizmet vermektedir.
Boya ve kaplama uygulamaları alanında hizmet verdiğimiz başlıca sektörler ise; Yapı ve Mimari, Gemi, Otomotiv, Endüstriyel Uygulamalar ve Tesisler’ dir.
sını, uygulanan test sonuçlarının değerlendirilmesi alanında hizmet vermekteyiz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kabul Ediyorum