Çelik - Alüminyum Yapılar

Çelik ve alüminyum malzemeler, metal sanayisinin vazgeçilmez hammaddeleri olarak imalat endüstrisine yön vermektedir. Birbirlerinin ekleriyle kolay montaj imkanı sağlamasının yanı sıra kolay işlenebilirliği ve sahada müdahele imkanı ile de göz doldurmaktadır. Bu yüzden petrokimya tesislerinden tutun barajlara hatta gemi endüstrisine kadar devam eden geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Çelik, mukavemeti ve yüksek dayanımı sebebi ile mega yapılarda dahi taşıyıcı sistemler olarak kullanılmaktadır. Uzun ve hareketli freeformlar, çelik kolonlar, taşıyıcı ankrajlar, kaynaklı parçalar yapı ve mimaride kullanılan başlıca çelik ürünleridir.

 

Alüminyum ise; kolay işlebilirliği ve şekil verilebilirliği sebebi ile yapı ve mimari sektörünetercih edilmektedir. Bunun yanı sıra toz boyaya uygun olması sebebi ile yapı sektörüne yön ve hız vermektedir. Profil, levha, dekoratif levha, pencere sistemleri, güneş kırıcılar ise dış cephe sektörünün olmaz ise olmazlarındandır.

Boya ve kaplama uygulamaları ile korozif yönleri düşürülen çelik ve alüminyum, mimari ve yapı sektörü için en önemli iki hammaddedir.

Alt İçerikler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kabul Ediyorum