BLOG

blog

Boya ve Kaplama Uygulaması
18-09-2021
Web Developer - Hüseyin Akyalçın

Boya insanoğlu için önemli dir. Günlük rutin hayat olsun, iş sahası olsun veya askeri alanda; boya bizim için sadece güzel gözükmek için degil bazen tehlikelere karşı uyarıcı veya bulundugumuz ortamda gizlenmemize yarar.

Devamı
Tahribatsız Muayene (NDT) Genel Bakış
3-06-2020
Yük. Müh. - İnanç SALMAN

Tahribatsız Muayene (NDT) , malzeme özelliklerini, bileşenlerini veya tüm proses birimlerini değerlendirmek için kullanılan çeşitli malzemeye zarar vermeyen inceleme tekniklerinden oluşur. 

Devamı
Kaynak Nedir?
8-06-2020
Yük. Müh. - İnanç SALMAN

Kaynak, iki veya daha fazla parçanın ısı veya basınç veya her ikisi yoluyla birleştirildiği bir işlemdir. Genellikle metallerde ve termoplastiklerde kullanılır, ancak ahşapta da kullanılabilir.

Devamı
Ndt Firma
28-07-2021
Web Developer - Hüseyin Akyalçın

Ndt Firmaları gibi sadece tahribatsız muayene değil daha kapsamlı hizmet sunuyoruz.
Mühendislik, Bilim ve Teknoloji alanında hizmet vermekteyiz.

Devamı
Eddy-Current Muayenesi
07-03-2022
Web Developer - Hüseyin Akyalçın

Eddy-current testinde yalıtkan olmayan malzemedeki sorunları tespit etmek için elektromanyetik endüksiyon kullanır. Testte pek çok kısıtlama vardır.

Devamı
EN ISO 3834 KAYNAKLI İMALAT UYGULAMALARI BELGELENDİRME SÜRECİ
9-03-2020
Yük. Müh. - İnanç SALMAN

Kaynaklı imalat, tek parça olarak imal edilmesi mümkün olmayan, ekstra maliyetler doğuran ya da uygulama olarak oldukça zor olan ürünleri üretebilmek için özel bir imalat yöntemidir.

Devamı
EN 1090 STANDARDI - ÇELİK ve ALÜMİNYUM YAPI UYGULAMALARI BELGELENDİRME SÜRECİ
9-03-2020
Yük. Müh. - İnanç SALMAN

Çelik ve Alüminyum imalatçıları imalatlarını belirli bir kalitede yapsalar dahi işverene bunu ispatlamakla yükümlüdür. Büyük ölçekli işveren firmalar ise bu ispatı.

Devamı
GFRC Prekast İmalat Denetimi ve İmalat Süreci
04-03-2020
Yük. Müh. - İnanç SALMAN

GFRC panelleri, GFRC'nin metal bir karkasa sabitlenebilen tasarlanmış bir şeklidir. Örnek vermek gerekirse bunlar kare, dikdörtgen, yamuk veya yuvarlak olabilir. Boyut ve şekil, her bir projenin tasarımı ile tanımlanır. 

Devamı
Penetrant Test Nedir Ne İşe Yarar ?
28-12-2018
Web Developer - Hüseyin Akyalçın

Penetrant test özellikleri bozmadan, hasar vermeden tüm malzemenin tamamının veya bir kısmın muayenesine olanak veren testler tahribatsız muayene yöntemleri denir. Tahribatsız muayene, incelenen bölgedeki hataların nereden kaynaklandığını

Devamı
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kabul Ediyorum